Březen 2018

Karel Jaromír Erben Kytice

17. března 2018 v 3:13 | Mini
Klasika, která se nikdy neohraje. Tak to bych asi chtěl, ale co je uvnitř. Dnes nahlédneme do Nitra. Zajímá mě jak se dělá kniha. Proto jsem si domluvil exkurzi do tiskárny. Pojedu tam jako mechanik a vezmu s sebou zahradníky, které to taky zajímá. Co jsem mohl vlastně dělat jinýho? Když mi ta kniha nevyšla. Dělat mechanika, přijímají mechaniky do tiskárny. "Já jsem ale NC a to je strojařina. Tady hledají seřizovače." Přemýšlím co to je. Seřídit stroje. Koncáky? Ano. Máte to. Když přivezou nový stroj, mechanik se podívá zjistí co je třeba a zajde si pro šroubovák. Od Kytice trošku daleko ne cvoku! A taky jsem vystudoval školu. To bylo hádám nejtěžší! Už si o tom povídáme asi hodinu a nic. Budu si říkat Mini. Docela dobrá hra, jak to děláte mistře? "Já jsem měl odmalička štěstí na lidi a doufám, že to tak bude dál." Teď už znáte kouzlo spánku. Kdo tam je dál?

Jsou to jazyky co nás spojuje

17. března 2018 v 2:59 | Mini
Dají se spolehlivě rozdělit na Slovanské a Germánské. Kdo chce umět jazyky? Je jich víc. Nebudu se tomu však věnovat až jednou. Je tady potřeba umět jazyk? Tak tak. Umět a co si o tom myslíš? Že to bylo jednoduchý? "Jo. Najít to je přece moc jednoduchý! Zadejte co hledáte a pak enter. Úplně jsem zapoměl. Jak se to jmenuje?"

Schizofrenie

17. března 2018 v 2:36 | Mini
Zatím jsem nenašel způsob jak se jí zbavit. Trpí tím stále více lidí a výsledky? Snad pomůže přidat. Však dál. Prášek, který bere schizofrenik? Nykob 10mg, popřípadě zalasta těm kdo nesnáší nykob. Účinná látka je stejná, jedná se přece o antidepresiva.
Aktivita - spůsob, kterým se zbavím schizofrenie.
Cíl - když už jsem si vybral cíl tak můžu přece být aktivní.
Stalo se ve světě
Zprávy
"Ty to máš však dál!" Ach jo asi se bude zase točit. Jak já to nenávidím!

Dokončím větu

17. března 2018 v 2:31 | Mini
dál.

Zdenovi se narodili štěňátka

16. března 2018 v 15:07 | Mini
.

Zdena ví, že Němci chytali ryby

16. března 2018 v 15:03 | Mini
.

Zdena chytil rybu.

16. března 2018 v 15:02 | Mini
.

Zdena si připravil udice

16. března 2018 v 15:01 | Mini
.

Zdravím vás z paluby lodi jménem Frank

16. března 2018 v 14:24 | Mini
Vezeme vám banány z banánový republiky. Tentokrát jsme to stihli ještě jednou, ale tak tak. Kdo ví jistě se diví. "To není možný!" Frank je dobrá loď a my nejsme o nic horší. Hoši si dali záležet. Pěkně si pohli a my jsme u toho byli s mikrofonem. "Běžně vozíme čtyři tuny banánů. Teď ale máme větší loď a naložíme i pět. Jsme na to dva, takže práce jde od ruky." "A na moři?" "Když není žádná bouře, tak to trvá asi čtyři hodiny. Jednou jsme se dostali do bouře, to bylo zrovna na Medharda. Už jsem myslel, že to nikdy nezkončí. Pluli jsme dál až do přístavu a tam jsme museli počkat. Kapitán dobře ví!" "Nejhorší je čekat." říká a dodává "Tahle loď by mohla uvézt klidně osum tun, je nová a větší a banány zásobuje půlku Francie." Pochlubil se. "Má dva silné motory, které dodávají lodi rychlost. Není problém za čtyři hodiny doplout až do banánové republiky." Ale dnes už je v důchodě. Užívá si volna a docela mu to chybí. Šli jsme se podívat do přístavu a kapitán nám povídal o banánech. Jaký jsou. "Takový banán to je vlastně bylina a plantáže těhle rostlin jsou na ostrově, který ještě nikdo nepojmenoval." To jsem čekal. Celá Francie tohle čekala. Starší pán už v důchodu a má říct něco o banánovém ostrově. "Domorodci vozí banány do přístaviště. To vždycky tak bylo a bude, tam je naložíme a přivezeme do Francie." "Kapitáne! Stihli jsme to dvakrát!" "Tak to je dobře. Bouře nebyla?" "Ne." "Jednou to si pamatuji byla taková silná bouře, že vlny s korábem házeli sem a tam. Už to vypadalo moc zle, ale bouře utichla a my mohli plout do přístavu. Banány tenkrát byli pod cenou. Nevyplatilo se to. Jejich kvalita byla mizerná. Zničila je bouře." říká kapitán ve výslužbě "Už je to ale dávno. Teď neplatí množství ale kvalita. Banány zná snad každej Francouz díky nám. a Francouzi si potrpí na kvalitu."

Minové pole

16. března 2018 v 12:49 | Mini
Počkej! Ať to nezkazíš! Řeknu ženě, že mám kus pole a že budu sázet vinohrad. Schválně. Co mi odpoví! "Jdu se vykoupat. Co říkáš?" Asi se nic nezměnilo. To si můžu říct, že budu dělat novináře a nic. "Nechceš radši napsat článek?" Slyším z koupelny. Teče voda a ona se pere. Na to se du schválně podívat. "Co říkáš?" "Vydrhni mi záda když už jsi tady. Říkám že by z tebe mohl být novinář!" Tak to máte stejný jako s antikoncepcí! Taky jí už nebere. Tak nasadím ten vinohrad? Na katastru mi oznámili, že to nejde. Že se tam bude stavět. Byla by to jen zbytečná práce. Vlastně chci říct, že nasadím tam vinohrad. Báby kroutí hlavami. "Tam nikdy vinohrad nebyl." Jen Eliška souhlasí "Vysaď si tam vinohrad." "A nebude to zbytečná práce?" "Nebude. Uvidíš!"
Tak jsem dostal souhlas a teď můžu sázet. Jenomže "Nemám sazenice!" To už přišel Zdena. "Slyšel jsem že budeš sázet vinohrad?" "Ano." "A traktor máš?" "Ne." Zasmál se a řekl mi. "Tak to aby sis nějaký koupil!" a odešel. Mám tohle zapotřebí?
Přišel dopis z katastru. Stálo tam, že nemám nárok na pole po dědovi a já už tam měl sloupky. "Tak mě to nepřiznali." "A ty se divíš? Mají tam stát domky." Říká mi ta moje. "Jenomže ty tam chceš vinohrad. To je logický! Dostaneš náhradu." Tím mi řekla, že se nemá cenu vztekat. To jsem potřeboval slyšet. Jenomže jak? Jak to mám udělat? Čekám že mi to napíšeš jak se nemám vztekat, když mi berou co mi patří! Zdena na tom byl mnohem hůř. Ten už vysadil švestky a taky o ně přišel. To má být normální? Někdo si vzpomene a už to není pravda. Tak proto vám to říkám. Dostal jsem se do situace obětního beránka. Nemám od toho žádnej papír a to je podstatné. Děda už nežije a vlastně ani bába, ale ta měla vždycky pravdu. "Za pokus to stojí!" Dávám ruce pryč. Do toho mě nikdo nedostane. "Děláš chybu za chybou!" Záleží na domluvě a ta tady asi nehrozí! Co si o tom myslíte vy? Asi by bylo potřeba opravdu to minové pole. Co si o tom myslíte? Že šlápne na minu a vyletí do vzduchu. Víte, že tam býval rybník? Ne. Nepamatuji se. Za války tam Němci lovili ryby. Co mi tím chcete říct babičko? Že už tenkrát se domluvili a rybník zrušili, teď tam mají být domky. Tak to se teda mílíte. Tenkrát přece nemohli vědět co se chystá! Ale nedalo mi to a zašel jsem do archivu. Pravdu měla babička. Kdybych to věděl dřív asi bych nedělal už vůbec nic.
Žena měla nápad. "Tak si tam postavíme domek." Jenomže tak jednoduchý to nebylo. To potřebujete stavební povolení a tak jsem zase na katastru a žádám o povolení. Tam už má povolení Zdena. Jak je to možný? Ptám se sám sebe. Někdo mu asi řekl že tam má být domek. V archivu jsem ještě našel záznamy, že to pole patřilo dědovi. Děda byl otec a Zdena to měl dostat. Chtěl mě snad překvapit? Tak tak co když mu řeknu, že tam má být rybník? Co udělá? "Tak půjdeme lovit ryby. Stejně jako Němci za války."

Taky z ní mám strach

16. března 2018 v 12:37 | Mini
Nicota a jak to mám překonat? Víte kolikrát jsem si tohle říkal? Snad už tisíckrát a tohle je výsledek. Zajdu se najest. Budu mít víc síly psát. Moji milí. Taky si zkontroluji kolik vážím. Jó. Takhle to udělám. Zvážím se a najím a znova zvážím. Rozdíl byl sto g. Tak přesné máme váhy.

Zkuste ho probrat on ví co se má dělat

16. března 2018 v 10:45 | Mini
Umývá nádobí a vůbec nechce. To je ta druhá věc. Pak o něm bude dlouho psát. "Já jsem umýval nádobí!" Zameteno 20. Vemeno! Zametat budu odpoledne, jestli mě někdo vzbudí. To říká neustále, ale pravda to není. Tak teď zametej! "Alkohol je metla lidstva." Tak to už známe. Už si o tom něco psal. A to se mám jako rozkrájet? "Klidně. Nikdo tě nepotřebuje." Tady bych udělal pauzu. Co když potřebuje říci jenom že umýval nádobí? Tak to má opravdu blbý! To by blbýho nenapadlo!

Tady nic nehledej!

16. března 2018 v 8:49 | Mini
My jsme všichni alkoholici.

Kamila Nedomy

16. března 2018 v 5:46 | Mini
Znáte Kamila? Má milá? Tak tak asi začnu, ale hned taky končím jak víte. Kamila zatím zajímal beton, ale teď už kouří dýmku a sedí v houpacím křesle. Teda alespoň mi to tak napsal. "Pošli mi tabák!" Kamil má tabák. Má narozeniny, tak mu pošlu balík. Můj další cíl je poslat Kamilovi balík, jenomže znáte Kamila milí pošťáci? Najdete Kamila? Za chvíli má narozeniny. Pozval jsem ho na grilovačku. Už to bude tak dávno, ale narozeniny mám až v červenci on v září. To byla bečka že? Jako tenkrát, ale nikomu to neříkejte! Už píšu pozvánky na červánky. Ten beton asi nepoznám, ale snažím se. Beton se zkládá z písku a cementu 3:1 Ještě je potřeba voda to už napadne každýho. Ještě potřebujete míchačku. Podívejte se na míchačky v Moutfileldu, ale nezapomeňte že vodu můžete pouze přidávat. Nemusí toho být zrovna dost. Vlastně není nikdy dost.

Můj Mountfield

16. března 2018 v 5:45 | Mini
Můj Mountfield
Ještě se k tomu vrátím, proč to nejede, ale teď je důležité zjistit co ještě jede. "Fakt Dobrý den." Nikdo mi ale neodpovídá, "tak to tady asi nic nemáte!" Dělám, že volám. To asi pochopí, když už tak tak, tak řeknu ještě "Naschledanou." A najednou tady byl pacholík a ptal se co potřebuji. Nebyl daleko pravdě, když mě ukázal leták a tam byla míchačka. "To to." "To je míchačka. Asi si chtěl jenom povídat. To je možný, ale já potřebuji míchačku na beton. "O pozor pán potřebuje! Zales! Co vás zajímá?" Přišel nejspíš vedoucí "Zajímají mě míchačky." "Můžeš si vybrat!" "Můžu si vybrat?" To je dobrý "A kde je máte?" "Zajdu dozadu, tam jsou míchačky." Tahle řeč se mi líbila. "Jdu za Vámi." A byli jsme v zadu. Všude plno míchaček rozdělených podle velikosti a výkonu. Všiml jsem si že jsme nejspíš ve skladu."Tak jakou?" "Abych mohl namíchat kolečka." "Tomu rozumím to bude tahle." Nebyla ani drahá, ale pozor je to opravdu tak? Někdo hlídá ceny, někdo se snaží ještě ušetřit, ale já vím co kupuji. Musím si míchačku opravdu užít.

Cement a písek

16. března 2018 v 4:33 | Mini
Ve velkým!

Beton

16. března 2018 v 4:31 | Mini
Poslouchám co si říkají, ale už tomu nevěnuji pozornost. Mám tady přece tebe. Na stole přistáli ponožky a bylo tam napsáno "Vyber si."

Čím dál tím líp, ale nesmí se to přehánět

16. března 2018 v 4:28 | Mini
Už jsem to někde slyšel. Banánová republika se přiblížila. Teď jsem pochopil "Zpět!"

Podívám se co se dá dělat

15. března 2018 v 13:59 | Mini
Hotovo. Máme na lodi čtyři tuny banánů! Jestli můžeme vyplout, tak hned. Vlastně to nebyla žádná velká loď a Kapitán nebyl žádný námořník. Posádku jsme tvořili čtyři, kapitán, já a dva plavčíci. Kluci, kterým bylo všechno jedno. Ten starší si myslel, že zlodějina je jediná dřina a proto vozil s námi banány. Ten mladší zase chtěl všechno anebo nic, že bude hercem, tak dělá na lodi. Kapitán je s nima spokojený. Co jinýho mu taky zbývá, aby byl kapitánem. Taky snil o velké lodi, která mu bude patřit. Já? Ptáte se co dělám já? Právě říkám kapitánovi, že můžeme vyplout. Kapitán čeká na signál. To asi nepochopím zase já. Vždyť mu říkám, že máme naloženo a že můžeme vyplout. Tak se mi to snaží vysvětlit. "Tahle banánová republika má své zákony a ty je potřeba dodržet." Tím asi chtěl říct, že tomu někdo velí nebo co. "Jednou tě pošlu za kardinálem." To se mě snažil vystrašit jako vždycky, ale zatím mě k němu neposlal. Dnes však mám jít ke Kardinálovi já. Jsem z toho trochu na měkko. "Kluci, kde je kapitán?" "Šel ke Kardinálovi." Co teda mám udělat? Vždyť mi to řekl. Asi chce abych tam šel taky "Kardinál už je zvědavej!" A tak jsem tada šel. Já jsem taky zvědavej. Ve městě to bylo kousek. Vzal jsem si proto kolo. "Tady jste kapitáne! Já vás hledám!" "Co se děje?" "Říkali, že vás tady najdu." Kardinál čeká. Tak šup. "Na co se ptal?" "Kolikrát jsme už jeli a kolik jsme toho přivezli tentokrát." Kapitán se zamyslel. "To už bude hodně přes stopadesát. Nejdříve jsme vozili půlku. Nebyli lidi." "Kapitáne já si pamatuji že už jsem s vámi plul 30x" Kapitán si sundal brýle. "Ano hochu. Takhle to bude. Vrať se do přístavu. Je potřeba vyložit náklad." Co se dalo dělat? Poslouchat musím. Jel jsem teda do přístavu. Tam už čekali další lodě. Mnohem větší než ta moje. Na kapitána jsem zapomněl. "Pokračujeme." "Dnes už plujeme naposledy." Kapitán chtěl říct, že už půjde do důchodu, ale o tom musí rozhodnout Kardinál. "Už jsem tě naučil všechno. Teď je to tvoje." Neříkal to pokaždé. Teď je to moje. Jsem kapitánem na lodi a vozím banány. Kardinál se vším souhlasil. Kapitán teď kouří dýmku a houpe se v křesle. "Už vyplouváme. Pro banány." Stihneme to ještě jednou!

Co to je banánová republika?

15. března 2018 v 8:12 | Mini
Podle mě tam mají banány. Dělají z nich úplně všechno od dětské výživy až po kaše. Proč bych z toho dělal vědu? "Dovezte banány!" Na lodi se dozvěděli, že jedeme pro banány. Tak tak. Banány a pomeranče na šťávu. Musíme plout rychle, jinak se zkazí! Byla to loď z mého přístavu. Posádku tvořili samý banditi a o překvapení nebyla nouze. Teď je klid. Je to ticho před bouří? To už budeme tak daleko? Kapitán se mě ptal. "Kardinál říkal, že toho máme dovést co nejvíc. Tak co to je nejvíc?" "Co naložíme a co uvezeme." Tak zněla má odpověď. Jenomže s tím se kapitán nespokojil. "Uvezeme toho opravdu hodně, ale naložíte to sami?" "Ano pane." Byl spokojený, ale já jsem měl problém. Jak to naložit. "Pohyb pohyb do večera máme co dělat."