Minové pole

16. března 2018 v 12:49 | Mini
Počkej! Ať to nezkazíš! Řeknu ženě, že mám kus pole a že budu sázet vinohrad. Schválně. Co mi odpoví! "Jdu se vykoupat. Co říkáš?" Asi se nic nezměnilo. To si můžu říct, že budu dělat novináře a nic. "Nechceš radši napsat článek?" Slyším z koupelny. Teče voda a ona se pere. Na to se du schválně podívat. "Co říkáš?" "Vydrhni mi záda když už jsi tady. Říkám že by z tebe mohl být novinář!" Tak to máte stejný jako s antikoncepcí! Taky jí už nebere. Tak nasadím ten vinohrad? Na katastru mi oznámili, že to nejde. Že se tam bude stavět. Byla by to jen zbytečná práce. Vlastně chci říct, že nasadím tam vinohrad. Báby kroutí hlavami. "Tam nikdy vinohrad nebyl." Jen Eliška souhlasí "Vysaď si tam vinohrad." "A nebude to zbytečná práce?" "Nebude. Uvidíš!"
Tak jsem dostal souhlas a teď můžu sázet. Jenomže "Nemám sazenice!" To už přišel Zdena. "Slyšel jsem že budeš sázet vinohrad?" "Ano." "A traktor máš?" "Ne." Zasmál se a řekl mi. "Tak to aby sis nějaký koupil!" a odešel. Mám tohle zapotřebí?
Přišel dopis z katastru. Stálo tam, že nemám nárok na pole po dědovi a já už tam měl sloupky. "Tak mě to nepřiznali." "A ty se divíš? Mají tam stát domky." Říká mi ta moje. "Jenomže ty tam chceš vinohrad. To je logický! Dostaneš náhradu." Tím mi řekla, že se nemá cenu vztekat. To jsem potřeboval slyšet. Jenomže jak? Jak to mám udělat? Čekám že mi to napíšeš jak se nemám vztekat, když mi berou co mi patří! Zdena na tom byl mnohem hůř. Ten už vysadil švestky a taky o ně přišel. To má být normální? Někdo si vzpomene a už to není pravda. Tak proto vám to říkám. Dostal jsem se do situace obětního beránka. Nemám od toho žádnej papír a to je podstatné. Děda už nežije a vlastně ani bába, ale ta měla vždycky pravdu. "Za pokus to stojí!" Dávám ruce pryč. Do toho mě nikdo nedostane. "Děláš chybu za chybou!" Záleží na domluvě a ta tady asi nehrozí! Co si o tom myslíte vy? Asi by bylo potřeba opravdu to minové pole. Co si o tom myslíte? Že šlápne na minu a vyletí do vzduchu. Víte, že tam býval rybník? Ne. Nepamatuji se. Za války tam Němci lovili ryby. Co mi tím chcete říct babičko? Že už tenkrát se domluvili a rybník zrušili, teď tam mají být domky. Tak to se teda mílíte. Tenkrát přece nemohli vědět co se chystá! Ale nedalo mi to a zašel jsem do archivu. Pravdu měla babička. Kdybych to věděl dřív asi bych nedělal už vůbec nic.
Žena měla nápad. "Tak si tam postavíme domek." Jenomže tak jednoduchý to nebylo. To potřebujete stavební povolení a tak jsem zase na katastru a žádám o povolení. Tam už má povolení Zdena. Jak je to možný? Ptám se sám sebe. Někdo mu asi řekl že tam má být domek. V archivu jsem ještě našel záznamy, že to pole patřilo dědovi. Děda byl otec a Zdena to měl dostat. Chtěl mě snad překvapit? Tak tak co když mu řeknu, že tam má být rybník? Co udělá? "Tak půjdeme lovit ryby. Stejně jako Němci za války."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama